Balık sırtı saç modelleri, Balık sırtı nasıl örülür?

balık sırtı örgü yapabilmek için saçların düz veya dalgalı olması pek önemli değil. balık sırtı saç modeli gerçekten çoğu bayana çok yakışan bir saç modeli olmakla birlikte sıklıkla kullanılabilecek bir saç modeli. bu konumuzda balık sırtı saç modellerini ve bunlarla ilgili fotoğrafları ve balık sırtının nasıl örüldüğü konuuna değineceğiz.

Balık sırtı saç modelleri fotoğrafları

biraz dağınık olarak yapılmuş ve alttan siyah bir toka ile tutturulmuş bir balık sırtı saç modeli


esmer bir bayanda yine üst tarafları dağınık olarak bırakılmış altlara doğru balık sırtı şeklinde uygulanmış bir saç modeli


saçın en üstünden uçlara doğru başı sararak gelen bir balık sırtı saç modeli, ön taraflardan estetik amacıyla saç tutamları bırakılmış


kısa saçlara uygulanabilecek balık sırtı saç modeline bir örnek niteliğinde


kızıl bir saça uygulanmış olan bir başka balık sırtı saç modeli


kumral ve uzun bir saça uygulanmış gergin bir balık sırtı


sarı saçlara uygulanmış olan bir başka balık sırtı modeli


yine sarışın bir bayanda balık sırtının boydan görünüşü


Balık Sırtı Nasıl Örülür?

  • Saçın hepsi geriye doğru alınır
  • Ön tutamla en önden alın kısmından 3 tane saç tutamı ayırıyoruz, klasik örgüdeki gibi. normal olarak örmeye başlıyoruz.
  • Daha sonra saçın solundan ve sağından iri tutamlar alarak örgümüze dahil etmeye başlıyoruz. her tutamın birbirine olan eşitliği balık sırtında çok önemidir. balık sırtındaki netliği belirtmek için tutamların eşit olması gerekiyor.
  • 2 taraftan da alış tekniğiyle enseye kadar gidiyoruz. enseye kadar gittikçe de saçın uçlarını bir lastikle toplayıp, altına da istersek bir at kuyruğuyla istersek topuz şeklinde bırakabiliriz.
  • Balık sırtı örgüde gerginlik çok önemlidir. saçları gerekirse örerken veya ördükten sonra biraz sprey yardımıyla saçların içine sokabilriz. pens yardımı ve spreyle gerginliği yapabiliriz.
  • Örgümüzü tamamladıktan sonra serbest bırakabiliriz. arzu edersek saçı içine doğru kıvırarak bir toka yardımıyla şıkça bir topuz haline getirebiliriz.

Balık Sırtı Nasıl Örülür Uzman tv video

 

Leave a reply

Your email address will not be published.