Bebeklerde Öksürük Çeşitleri, Bebeklerde Öksürük Hakkında Bilgi

Bebeklerimiz bizim en değerlilerimizdir. bebeklerimizin bitmeyen öksürürükleri varsa ciddi anlamda moralimiz alt üst olabilir bunun yanı sıra günden güne merakımız artabilir. eğer sizin bebeğinizin de bir öksürük problemi olduğunu düşünüyorsanız öksürük ile ilgili yazılmış olan bu yazıyı dikkatlice okumanızı öneriyoruz.

Bebek lerinizin sürekli öksürüğünün elbette başka sebepleri olabilmektedir.

Bronş adını verdiğimiz bölgelere istenmeyen maddelerin kaçması. Örnek vermek gerekirse küçük bir fındık kırıntısı olabilir. farklı bir yere giden maddenin bebeğinizde yol açtığı öksürük genellikle aniden bağlar ve ara sıra yğun bazen ise hafif olarak başgösterebilir. bazen ise bebeklerde balgama ve ataşe de neden olabilmektedir. maddenin bir besin olup olmaması da gerçekten önemlidir çünkü eğer bir besin maddesi olursa midede sindirime uğrayarak tehlike atlatılabilir fakat eğe bu tür bir besin maddesi değilse bir hekim müdahalesi şart olmuştur.

Alerjilerin neden olduğu öksürükler ise bebeklerimizin toza veyahutta kuş tüyü gibi maddelere olan alerjisinden kaynaklanabilir. Bunu da aslında bebeğimizin öksürüğünün hangi zamanlarda ve nerelerde öksürüğünün başladığına göre anlayabiliriz. ÖRneğin ilk bahar ve yaz dönemlerinde ve açık alanlarda (piknik alanları, doğa yürüyüşleri vb) öksürüğü baş gösteriyorsa Bu tür bir alerjiden kaynaklanması muhtemel olabilir.

Bir diğer nedenlerde elbetteki bebeğimizin bulunduğu hava koşulları, eğer evde sigara ve buna benzer kötü bir hava söz konusu ise bebeğimizin bu durumdan kaynaklanan bir öksürük konusu söz konusu labilir.

Diğer son neden ise Boğmaca hastalığı. bu şekilde direk boğmaca hastalığından bahsederek sizleri endişelendirmek istemiyorum ama çoğunlukla boğmaca hastalığı kusma ve boğusu öksürük belirtileriyle kendisini göstermeyebiliyor. bazı boğmaca hastalığı türlerinde uzun vadede öksürükler görülebilmektedir.

Tagged

3 comments on “Bebeklerde Öksürük Çeşitleri, Bebeklerde Öksürük Hakkında Bilgi

  1. bebeklerde öksürük çeşitleri hakkında verdiğiniz bilgiler gerçekten çok yararlı bu konuda sitenizin yayınlayacağı yeni bilgileri gerçekten dört gözle bekliyorum

Leave a reply

Your email address will not be published.