Göbeği eritmenin yolları, kilo nasıl verilir?

fazla kilolar

fazla kilolar

Karnından şikayet eden o kadar çok insan tanıyorum ki, anladığım kadarıyla göbeği olan insanlar için bu sorun tam bir illet. Ama endişeye gerek yok, çözüm burada!
Karın, yağ birikmesi açısından en sorunlu bölgelerden biri. Hele bir de incecik bir vücudunuz ve kocaman bir göbeğiniz varsa, durum daha da can sıkıcı bir hal alıyor. Peki bu karın sorununa nasıl bir çare bulabiliriz?

Öncelikle bu bölge hakkında bilmeniz gereken birkaç şey. Karın, tek bir kastan oluşur. Karnın üst ve alt kısımlarında bahseden ayrımlar ise çok doğru tanımlamalar değildir. Karın kası, göğüs kemiğinin hemen altından, kalça kemiğiminin üstüne kadar uzanan bölgedeki tek, düz bir tabaka halinde bulunan bir kastır. Bu nedenle, karnınızı çalıştırdığınızda, tüm kası çalıştırmış olursunuz. Aynı nedenle, ters mekikler karnın alt kısmını çalıştırmada, düz mekiklerden daha etkili değildir. Eğer bu bölgenin daha iyi çalışmasını istiyorsanız, o zaman yapmanız gereken, hareketi her tekrar edişinizde karın kaslarınızı sıkmanız ve göbek deliğinin hemen altındaki kısmı içeri çekili tutmanız gerekmektedir.

Göbek eritmenin yolları

Farklı hareketler uygulayın
Sürekli aynı egzersizleri aynı şekilde yapmaya devam ederseniz, bir süre sonra kaslarınız buna cevap vermeyi bırakır. Bu nedenle yaptığınız tüm karın hareketleri, aynı kası çalıştırsa da, hareketleri sık sık değiştirmek faydalı olacaktır. Yeni ve farklı hareketler uygulamak, karnınızı çalıştırmada daha etkili sonuçlar verecektir.

Nefes vermek için beklemeyin
Karın çalışmasında, nefes almak en çok ihmal edilen ve neredeyse en önemli unsurdur. Vücudunuzu yerden kaldırırken, ağızdan vereceğiniz ve vücudunuzu yere bırakırken alacağınız nefesle, derinde bulunan kas liflerini çalıştırmış olursunuz ve bu lifler başka türlü çalışmaz.

göbek eritmek

göbek eritmek

İyice çalıştırın
Hızlı hızlı yapılan bir dizi mekik fazla etkili değildir. Hareketlerinizi yavaşlatın. Her tekrarda, vücudunuzu kaldırdığınızda bir süre bekleyin. Başınızı ya da boynunuzu ellerinizle kavrayıp çekmeyin. Vücudunuzu kaldırıp, kürek kemikleriniz iyice yerden kalkana kadar ileri doğru vücudunuzu kavislendirin. Kasın çalıştığınız hissedin. Eğer bir çırpıda rahatlıkla 15 tekrar yapabiliyorsanız, ya hareketi yanlış yapıyorsunuzdur, ya da hareket fazla kolaydır.

zayıflamak

zayıflamak

 

Abartmadan, yeterli olan miktarda uygulayın
Karın kaslarınızı haftada 2 ila 4 gün çalıştırın. Bu çalışmalar arasında da en az bir günlük bir ara olsun. Her çalışmada; 8 ila 15 tekrardan oluşan, 3-10 set yapın. Unutmayın önemli olan ne kadar çok yaptığınız değil, hareketleri ne kadar doğru ve tam yaptığınız. Burada belirtilen miktarlardan fazlasını yapmak, büyük olasılıkla daha iyi sonuç vermeyecektir. Bunun için abartmaya gerek yok.

Hedefiniz karnınızı çalıştırmak olsun, yağları eritmek değil
Karın egzersizleri de diğer egzersizlerden farksızdır. Eğer düzgün bir şekilde ve düzenli olarak çalıştırırsanız, karın bölgeniz düzleşir ve sıkılaşır. Ancak yüzlerce mekik yapıp, ya da en son çıkan karın inceltme aletlerinde biriyle günde bir saat geçirip, karın yağlarınızı eritebilmeyi de ummayın. Bu bölgeyi inceltmenin tek yolu, dengeli bir diyet ve aerobik bir egzersiz uygulamaktır. Bunlar bile, bu bölgedeki yağı tamamen eritmeye yetmeyebilir.

kilo vermek

kilo vermek

Gerçekçi olun
Karnınızın görüntüsü, beslenme ve egzersizle ilgili olmakla birlikle büyük ölçüde kalıtımsaldır. Diyet ve egzersiz yapıyor olabilir ama hala rüyalarınızın karnına sahip olmayabilirsiniz. Bu, egzersize son vermeniz gerektiği anlamına mı gelir? Elbette hayır! Sadece hedeflerinizi gerçekçi tutun ve olması mümkün olmayan şeylerin olmasını beklemeyin.

  • Göbek eritme konusu ile ilgili açılan internet sitemizde artık ciddi anlamda zayıflama konusunda bilgilenmeniz mümkün. Tamamen teorik bilgilerin paylaşıldığı Göbek Eritmek internet sitemizdeki bilgiler sizleri bilgilendirme amaçlıdır.
Tagged

7 comments on “Göbeği eritmenin yolları, kilo nasıl verilir?

  1. admin on said:

    @nisa @büşra

    konu birkaç gün içinde güncellenip “nelerden tüketmeniz gerektiği” eklenecektir.

Leave a reply

Your email address will not be published.