öksürük nasıl geçer

Öksürük Nasıl Geçer

Öksürük Nasıl Geçer

Öksürük nasıl geçer?  sorusunun cevabını bu yazımızda sizlere vermeye çalışacağız arkadaşlar. Öksürük bildiğimiz gibi insanların solunum yolumuzu temizleyen ve vücudumuzun karmaşık olan sistemlerinin bir tanesidir. Aniden gelişen bu olayın amacı solunum yolumuzu farklı maddelerden korumadır. hava yolumuzu tahriş eden ufak şeyler bile beynimize çok çok kısa bir zamanda bir etki gösterir ve bu etkinin devamında göğüs kasımıza iletilerek patlatılan öksürükle bu uyarı cevaplanır. Diğer yandan bir mikrop vücudumuzdaki bronş adını verdiğimiz bölgelere veyahutta akciğerimize etki ettiğinde bu bölgelerde bir iltihap meydana gelmektedir ve bu da yine vücudumuz için bir tahriş kaynağı oluşturmaktadır bu tahriş sonucunda ise yine beyne iletilen bir etki ile öksürük meydana gelir.

Öksürük Çeşitleri

Genel olarak 2 tip öksürük çeşidi vardır.

bunlardan ilki herkesin bildiği üzere kuru öksürük olup genellikle sigara içilen ortamlarda bulunduğumuzda bulunduğumuzda meydana gelebilen bazen dumana maruz kaldığımızda olan veyahutta tozdan oluşan etki sonucunda meydana gelebilir.

diğeri ise hastalık sonucu meydana gelen ve balgamla birlikte dışarıya atılan öksürük çeşitidir.

Öksürük Tedavisi

Öksürük tedavisine yapılacak işlem elbetteki kişde bulunan rahatsızlığa göre olmalıdır. Sigara ve benzeri ortamlarda veya duman sonucunda oluşan öksürükler bilindiği gibi o tür ortamlardan uzaklaşarak tedavi edilebilir.

ikinci kısımda yazdığımız belirli bir hastalık sonucu oluşan öksürükler ise genellikle antibiyotik kullanımı ile tedavi edilebilmektedir.

Öksürük Tedavisinde kullanılabilecek Bitkisel tedavi yöntemleri

Öksürük Nasıl Geçer?

1) yaklaşık bir çay fincanı kadar soğuk suya ince ince ufalanmış ve yaklaşık bir çay kaşığı kadar ebe gümeci adını verdiğimiz otu içine katıp demlenmesiyle birlikte yaklaşık 11 saat bekledikten sonra ebegümecinden suyunu ayırarak içinde kaynar su bulunan başka bir kabın içine konulur ve bir kaç saat bekletikdikten sonra  günde 2 kez sabah ve akşam içilebilir.

Tagged

5 comments on “öksürük nasıl geçer

  1. öksürük konusu ile ilgili daha fazla bilgi sunarsanız gerçekten çok minnettar olurum çok teşekkürler umarım daha fazla öksürük ile ilgili tedavi yöntemini yazarsınız

  2. öksürük ile ilgili bilgi almak istiyorum fakat öksürük nasıl geçer ile ilgili çok fazla bilgim olmadığından dolayı sitenizi ziyaret ettim. ve oksuruk.org da bulunan bilgiler gerçekten çok güzel ama şu tedavi yöntemlerini biraz daha artırırsanız gerçekten çok memnun olurum. şimdiden çok teşekkürler öksürük nasıl geçer konusu ile ilgili bu kadar iyi bilgi verdiğiniz için

  3. Pingback: En popüler Öksürük konuları (kasım) | Öksürük

  4. öksürük nasıl on said:

    öksürük nasıl geçer konusu ile ilgili tedavi yöntemlerini de yazarsanız çok sevinirim her şey için çok teşekkürler.

Leave a reply

Your email address will not be published.