Saç kepeği nasıl geçer?

Kepekli saçlar bilindiği gibi hepimizin korkulu rüyasıdır.. Peki saç kepeği için ne yapılır veya saç kepeği nasıl yok edilir? bunun bir çözümü yok mudur? elbette vardır! bu yazımızda sizlere saç kepeğini önlemenin ve azaltmanın püf noktalarını ve bunun yanı sıra bitkisel tedavi yöntemlerini sunacağız.

(saç kepeğinin nasıl oluştuğu hakkında bilginiz yoksa saç kepeği neden olur sayfamızı ziyaret edebilirsiniz)

 

Saç kepeğini önlemenin yolları

yöntem 1

eğer sarı saçlarınız varsa 2 bardak dolusu kaynar seviyesindeki suya bir tatlı kaşığı kadar ince ince kıyılmış hindiba çiçeği koyun. ve soğuyana kadar demlenmesini izleyin. daha sonra hindiba çiçeğini süzün ve saçlarınızı durulama esnasında özellikle kafa derisi adı verdiğimiz bölgeye masaj eşliğinde uygulayın.

eğer kumral veyahutta esmer saçlarınız varsa yukarıdaki işlemi ısırgan otu yaprağıyla yapın.

yöntem 2

1 tatlı kaşığı kadar deniz tuzuyla beraber 1 çorba kaşığı elma sirkesi adını verdiğimiz sirkeyi ve 1 çay kaşığı kadar bira mayasını birbiriyle karıştırın ve oluşturduğunuz bu karışımı özellikle saçlarınızın dip kısımlarına yedirerek sürün. ardından saçlarınızı streç film ile sarın. ve minimum bir buçuk iki saat bekletin. daha sonra hangi şampuanı kullanıyorsanız o şampuanla saçınızı iyice yıkayın. ( saç kepeğinin ne

yöntem 3

eğer saç kaşıntısı veya kafa kaşıntınız varsa. yaklaşık çeyrek litre elma sirkesini kaynama seviyesine kadar ısıtın fakat kesinlikle kaynatmayın. ve içerisine yaklaşık 1 avuç kadar ısırgan otu yaprağı ilave edin. 14-15 dakika kadar bu şekilde demleme işlemi yaptıktan sonra süzüp saçlarınızı bu suyla durulayın aynı zamanda masaj yapın.

Tagged

Leave a reply

Your email address will not be published.